روستایی بکر سرشار از زیبایی ها

روستایی بکر سرشار از زیبایی ها

 آیا از سر و صدا و شلوغی شهرها خسته شده اید؟ آیا یکنواختی زندگی روزمره و کارهای سخت شما را کلافه کرده است؟ آیا آرزوی بازگشت به یک زندگی ساده و معمولی را در سر دارید؟ اگر چنین آرزویی دارید، می توانید به روستای "میائو نشین" واقع در استان "گویی جئو آن" سفر کرده و از مناظر زیبای طبیعی آن لذت ببرید.

استان "گویی جئو" در جنوب غربی چین قرار دارد؛ منطقه ای زیبا، ساده و بکر که دارای آب و هوای ملایم و مناظر زیبای طبیعی است. زیبایی این استان به همراه آداب و رسوم ویژه جنوب شرقی آن در چین، زبانزد همگان است.

در نشست جهانی گردشگری در سال 1992 میلادی، این منطقه به عنوان 10 منطقه گردشگری بازگشت به طبیعت انتخاب شده است. روستای "میائو نشین" در میان این مناظر زیبا واقع شده است.

این روستا که در دره رودخانه قرار گرفته، بزرگترین منطقه اقلیت "میائو نشین" در چین است و به طور کلی بیش از یک هزار خانوار در آن زندگی می کنند.

رودخانه ای که در این روستا واقع شده آن را به دو بخش تقسیم کرده است. مردم محلی برای اینکه مسافران بتوانند به طور کامل از تماشای طبیعت روستا لذت ببرند، یک سکوی بازدید در ساحل غربی رودخانه "سی جیان" ایجاد کرده اند.

گفتنی است مردم اقلیت "میائو" از گذشته، بر روی کوه های بلند زندگی می کرده اند.

هم اکنون نیز بیش از 1200 باب خانه مربوط به اقلیت "میائو" در "سی جیان" در زمینی با شیب بیش از 70 درجه ساخته شده است. هنگامی که وارد روستا می شوید، با شنیدن آوای موسیقی می توانید آداب و رسوم دیرینه اقلیت "میائو" را حس کنید. جاده های این روستا با سنگ سیاه ساخته شده و شما می توانید در دو سوی جاده درختان افرا را مشاهده کنید.

خانه های مردم اقلیت "میائو" معمولا سه طبقه است. طبقه اول برای حیوانات اهلی، طبقه دوم برای اعضای خانواده و طبقه سوم به عنوان انبارغلات ساخته شده است.

زیورآلات نقره و پیراهن های گل دوزی شده از زینت های بدون جایگزین زنان این اقلیت است. آنان در مراسم عروسی، از همه زیورآلات و پیراهن های گل دوزی شده خود استفاده می کنند. زنان اقلیت "میائو" در هنر گلدوزی خود از هر چیزی که در اطرافشان هست از جمله، مناظر طبیعی، حیوانات، گیاهان، پرندگان و زندگی روزمره الهام می گیرند. هنگامی که این زنان هنرمند پیراهن های گلدوزی شده خود را برتن می کنند، گویی

نقشه ای از تاریخ این منطقه را برتن کرده اند، از این روست که هنر گلدوزی آنها شهرت دارد.

اقلیت "میائو" در فرهنگ خود اعیاد بسیاری دارند. روزهای سوم، ششم و نهم هرماه به عنوان عید بزرگ محسوب می شود و اعیاد کوچک آنها قابل شمارش نیست. مردم اقلیت میائو بسیار مهمان نوازند. دختران و پسران آن نیز، آواز خواندن و رقصیدن را بسیار خوب می دانند.

منبع: http://persian.cri.cn / سایت فارسی رادیو چین

منبع: http://persian.cri.cn   / 

/ 0 نظر / 55 بازدید