تنبل‌ترین ملت‌های جهان کدامند؟

نشریه اقتصادی فوربس در تازه‌ترین گزارش خود تنبل‌ترین ملت‌های جهان را معرفی کرد. همزمان با برگزاری رقابت‌های المپیک 2012 لندن، نشریه فوربس بر اساس اطلاعات نشریه معتبر لنست با انتشار گزارشی از رشد مشکلات بهداشتی و سلامتی در جهان خبر داد و اعلام کرد که بی‌تحرکی به بلای جان انسان‌های امروزی تبدیل شده است.بقیه در ادامه مطلب...

زکات علم در نشر آن است. امام علی(ع)

تنبل ترین


تنبل‌ترین ملت‌های جهان کدامند؟

نشریه اقتصادی فوربس در تازه‌ترین گزارش خود تنبل‌ترین ملت‌های جهان را معرفی کرد. همزمان با برگزاری رقابت‌های المپیک 2012 لندن، نشریه فوربس بر اساس اطلاعات نشریه معتبر لنست با انتشار گزارشی از رشد مشکلات بهداشتی و سلامتی در جهان خبر داد و اعلام کرد که بی‌تحرکی به بلای جان انسان‌های امروزی تبدیل شده است.

تحقیق انجام شده از سوی لنست 122 کشور جهان را شامل می‌شود که این کشورها در مجموع 89 درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده‌اند. لنست اعلام کرده است همان‌قدر که تنباکو در مرگ انسانها نقش دارد، بی‌تحرکی نیز در مرگ‌ومیرها سهم دارد.

در کشورهای پیشرفته و با سرانه درآمد بالا مشاغل به گونه‌ای شده‌اند که دیگر مانند دهه‌های گذشته تحرک چندانی در آنها وجود ندارد. از سوی دیگر بی‌تحرکی در میان‌مدت و بلندمدت هزینه‌های اقتصادی سنگینی را به کشورها تحمیل می‌کند و به همین دلیل برخی از دولت‌ها برای مبارزه با چاقی و آثار اقتصادی منفی ناشی از آن برنامه‌های ویژه‌ای را به اجرا درآورده‌اند.

دانشمندان برآورد کرده‌اند که سالانه 3/5 میلیون تن در سراسر جهان در نتیجه کم‌تحرکی جان خود را از دست می‌دهند.  فهرست 20 کشور تنبل جهان به همراه درصد کم‌تحرکی و بی‌تحرکی آنها به شرح زیر است:

مالت (9/71درصد)، سوازیلند (69 درصد)، عربستان سعودی (8/68 درصد)، صربستان (3/68 درصد)، آرژانتین (3/68 درصد)، میکرونزی (3/66 درصد)، کویت (5/64 درصد)، انگلیس (3/63 درصد)، امارات (5/62 درصد)، مالزی (4/61 درصد)، ژاپن (2/60درصد)، جمهوری دومینیکن (60 درصد)، نامیبیا (5/58 درصد)، عراق (4/58 درصد)، ترکیه (56 درصد)، قبرس (4/55 درصد)، ایتالیا (7/54 درصد)، ایرلند (2/53 درصد)، آفریقای جنوبی (4/52 درصد) و بوتان (3/52درصد).