جغرافیای رقابت

آریایی ها و  عربها؛ رقابت برای کسب افتخار

1- دختری مسلمان که از والدینی افغانی در ازبکستان به دنیا آمده،اولین زن مسلمانی شد که تاج ملکه زیبایی انگلستان را بر سر گذاشت.(منبع:بی بی سی)

 دخترافغان

2- سامانتا تاجیک ، برنده ایرانی ملکه زیبایی 2009 کانادا ، متولد ایران می باشد و در 2 سالگی  همراه با خانواده  به کانادا مهاجرت کردند.(منبع: بی بی سی)

دخترایران

3- برای نخستین بار یک دختر مسلمان، برنده عنوان ملکه زیبایی ایالات متحده آمریکا شد.ریما متولد شهر کوچک صریفا در جنوب لبنان است.(منبع: بی بی سی)

 

 بقیه را در ادامه مطلب بخوانید...

خدا به حال مسلمانان رحم کند. بی دلیل نیست که اروپاییان با جرأت تمام به پیامبر اسلام(ص) توهین می کنند. چون لشکریان و هوادارانی از خود مسلمانان دارند مخصوصاً سه طایفه عرب، ایرانی و افغانی که هریک خود را مسلمان اصیل و تیکه داران اسلام می دانند ! وای از این مصیبت... 


ملکه زیبایی انگلستان یک دختر افغانی شد
وی که به شش زبان از جمله روسی و فارسی صحبت می کند، از میان ۴۰ رقیب برگزیده شد. وی پس از مراسمی دو روزه در لیورپول شنبه شب، سوم سپتامبر تاج ملکه زیبایی را بر سر گذاشت
عکسهایی از دختری مسلمان که اولین ملکه زیبایی انگستان شد

ملکه زیباییدختری مسلمان که از والدینی افغانی در ازبکستان به دنیا آمده،
اولین زن مسلمانی شد که تاج ملکه زیبایی انگلستان را بر سر می گذارد.

حماسه کوهستانی، ۱۸ ساله، اعلام کرد که خوشحال است که "تاریخ ساز" شده و مشتاقانه منتظر است تا در رقابتهای دختر شایسته جهان در چین به رقابت بپردازد.

خانم کوهستانی بعد از آن که پدر و مادرش ناگزیر به فرار از افغانستان شدند، در تاشکند ازبکستان به دنیا آمده است.
وی که به شش زبان از جمله روسی و فارسی صحبت می کند، از میان ۴۰ رقیب برگزیده شد. وی پس از مراسمی دو روزه در لیورپول شنبه شب، سوم سپتامبر تاج ملکه زیبایی را بر سر گذاشت.
" من تاریخ ساز شده ام و بسیار خوشحالم."
حماسه کوهستانی

خانم کوهستانی که می گوید مادرش در انتخاب و تهیه لباسش نقش داشته بود، اعلام کرد: "وقتی آنها گفتند که من برنده شده ام، فکر کردم که اشتباه شنیدم. دعا می کردم اشتباه نکرده باشند، یک لحظه طول کشید تا باورم شود."
وقتی از وی درباره احساسش به عنوان اولین دختر مسلمان برنده این افتخار سوال شد، این دختر ۱۸ ساله پاسخ داد: "من تاریخ ساز شده ام و بسیار خوشحالم. امیدوارم من آخرین نفر (مسلمان) نباشم."
به خانم کوهستانی که توانست بر یک رقیب مسلمان دیگر، سارا مندلی، ۲۳ ساله از ناتینگهام غلبه کند، برای بازی در یک فیلم بالیوودی پیشنهاد شده است.
دوشیزه مندلی بخت بلندی داشت ولی ورودش به این مسابقات در میان مسلمانان لیورپول جنجال براه انداخت و یک موسسه اسلامی از وی خواست کنار برود زیرا رقبای این تورنمنت اغلب باید لباسهای بدن نما بپوشند.
مسابقات جهانی دختر شایسته در ماه دسامبر برگزار می شود.


ملکه زیبایی انگلستان
دختر شایسته زیبایی
عکسهای ملکه زیبایی انگلستان
ملکه زیبایی
دختر شایسته
ملکه زیبایی
ملکه زیبایی
ملکه زیبایی
ملکه زیبایی

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

رامونا امیری دختر ایرانی کانادایی با اصلیت آشوری-فارسی‌زبان از آذربایجان غربی است که برنده‌ مسابقات دوشیزه دنیا کانادا در سال ۲۰۰۵ میلادی شد و به مرحله نهایی مراسم زیبایی دوشیزه دنیا راه یافت.

عکسهای دیدنی از رامونا امیری دختر ایرانی ملکه زیبایی کانادا

عکسهای دیدنی از رامونا امیری دختر ایرانی ملکه زیبایی کانادا

امیری در شهر مونترآل به دنیا آمده و رشته زیست شناسی را در دانشگاه ونکوور آموخته است.

پدر و مادر رامونا ایرانی، و پدرش از اهالی ارومیه و آشوری‌های ایران است. رامونا به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، فارسی و آشوری صحبت می‌کند. رامونا با رد این موضوع که جهان غرب تنها به زیبایی زنان اهمیت می‌دهد گفته است که در مسابقات دختر شایسته علاوه بر زیبایی موضوع تحصیلات هم مورد توجه قرار می‌گیرد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

برای نخستین بار یک دختر مسلمان، برنده عنوان ملکه زیبایی ایالات متحده آمریکا شد.

در مراسمی که دیشب در شهر لاس وگاس در آمریکا برگزار شد، ریما فقیه، دختر ۲۴ ساله لبنانی و ملکه زیبایی ایالت میشیگان به عنوان ملکه زیبایی آمریکا اعلام شد.

ریما از شهرکوچک صریفا در جنوب لبنان است، هفت ساله که بود، همراه خانواده اش به جامائیکا و سپس آمریکا کوچید، پدرش، حسن فقیه در نیویورک رستوران لبنانی راه انداخت، هفت سال پیش رستوران را فروخت و به شهر دیربورن در ایالت میشیگان نقل مکان کرد تا به تجارت بپردازد.

شهر دیربورن، بزرگترین جامعه عرب آمریکا را در خود جای داده و بخش بزرگی از عربهای ساکن این شهر، از شیعیان جنوب لبنانند.

ریما فقیه دانش آموخته مدیریت بازرگانی در دانشگاه میشیگان است و می گوید قصد دارد در رشته حقوق ادامه تحصیل دهد.

در سالهای اخیر، شمار دختران مهاجری که در کشورهای غربی به عنوان ملکه زیبایی دست پیدا می کنند، افزایشی ناگهانی یافته است.

ریما در هفت سالگی همراه خانواده اش از لبنان مهاجرت کرد

یکی از دلایل مهم این گونه موفقیتها این است که مهاجر بودن، بر میزان امتیازی که شرکت کنندگان این رقابتها دریافت می کنند می افزاید و باعث پیش افتادن آنها از رقبای بومی شان می شود و برخورداری شان از نوعی "تبعیض مثبت" می شود.

در عین حال، چانه زنیهای پشت پرده و اعمال نفوذها هم در تعیین نظر هیئت داوران چنین رقابتهایی مؤثرند، بویژه آنکه تبار نژادی و مذهبی دخترانی که به چنین عنوانهایی دست پیدا می کنند از کشورهایی اند که از لحاظ سیاسی مورد توجه و تمرکز خاصی قرار گرفته اند.

انتخاب یک دختر  لبنانی به عنوان ملکه زیبایی آمریکا در شرایطی صورت می گیرد که لبنان در پی قدرت گرفتن گروههای سیاسی مورد حمایت آمریکا به ثباتی نسبی دست یافته است.

پیشتر، دخترانی از ایران و افغانستان هم به عنوان ملکه زیبایی کانادا و بریتانیا انتخاب شده بودند.